Airdog v boji s vírusom z Wuhan

Epidémia koronavírusu 2019-nCoV je globálnym problémom. V momente tvorenia tohto článku bolo na celom svete potvrdených vyše 20 tisíc prípadov, avšak tento počet znepokojujúco narastá vlastne z hodiny na hodinu. Veľké množstvo smrteľných prípadov sa týka miesta, kde sa to všetko začalo: v meste Wuhan, ktoré je hlavným mestom čínskej provincie Hubei.

Práve tam, miestnemu zdravotníckemu stredisku Wuhan Asia Heart Hospital, firma Airdog venovala 120 čističiek vzduchu Airdog X5, 500 rúšok na tvár KN95 a 2000 kusov ochranných okuliarov. Bolo zistené, že vírus sa okrem iného prenáša medzi ľuďmi kvapôčkovou infekciou, preto starostlivosť o stav vzduchu, predovšetkým v nemocniciach,  je dnes v Číne najvyššou prioritou.

Na území Poľska nebol doposiaľ potvrdený žiaden prípad nákazy vírusom 2019-nCoV, avšak neznamená to nedodržiavanie povinných základných hygienických opatrení. Podľa pokynov úradu verejného zdravotníctva je potrebné často si umývať ruky vodou a mydlom, alebo ich dezinfikovať pomocou prípravku na báze alkoholu. Symptómy ako dýchavičnosť, kašeľ a telesná teplota nad 38°C sa majú konzultovať s lekárom, predovšetkým v prípade osôb cestujúcich z oblastí vysokého rizika.